2.Çocuk Şenliği Mağusa'da Gerçekleştirildi

25/04/2018

Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği “Çocuk Şenliği” ile çocuklara doyasıya eğlendikleri, unutamayacakları bir gün yaşattı.

Gazimağusa Belediyesi’ne ait Maraş Gelişim Akademisi tesisinde 22 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklar tüm gün eğlenme fırsatı buldular.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı açış konuşmasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bu yıl 2.sini düzenledikleri Çocuk Şenliği’nin yapılmasında, Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Hüseyin Şahin ve ekibine, belediye çalışanlarına Turkcell ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ne teşekkür etti. “Çocuklar hepimizin her şeyidir” diyen Başkan Arter, “Onlar için ne kadar etkinlik yaparsak haklarıdır” diyerek çocukların çok güzel bir gün geçirmelerini diledi.

Harmanbiş kitabının yazarı, geleneksel oyunların ustası Meddah Osman Ağa, Başkan İsmail Arter ile Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Hüseyin Şahin’e içinde 99 oyunun olduğu Harmanbiş Oyun kitabı, topaç ve ülkemizde pirilli olarak bilinen misket takdim etti.

Şölene yoğun ilgi gösteren çocuklar birbirinden eğlenceli aktivite ve oyunların yanı sıra sahneye çıkarak söylenen şarkılara eşlik ettiler. Karagöz ve Hacivat tartışmalarına ortak olan, Nasreddin Hoca ile şakalaşan ve Keloğlan ile geçmişe yolculuk yapan çocuklara gün boyu ücretsiz ikramlarda bulunuldu. Bayramın tadını çıkan tüm çocukların katılımı ile çekiliş yapılarak sürpriz hediyeler de dağıtıldı.