×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsünde Türkçe Konuşma Kulübü Gerçekleştiriliyor

Yazıcı-dostu sürüm

Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsünde, yabancılara yönelik konuşma becerisinin hızlandırılarak kazandırılması ve onların doğru, akıcı ve etkili Türkçe konuşma becerilerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Konuşma Kulübü etkinliği başladı.

Konuşma Kulübünün ilk gün teması covid-19 salgınının hayatımıza etkisi ve “yeni normal”di. Bir çiçek dürbününden ilham alınarak geliştirilen ve salgının küresel günlüğü ve sanatsal hafızası niteliğindeki #covidoscope projesi dijital koleksiyonunda yer alan eserleri ve sanatçıların bu dönüşüm sürecindeki ifade biçimlerini kulüp üyeleri ile yeniden yorumlandı.

Konuşma Kulübüne, Türkçe kurslarını tamamlayan kursiyerler ile konuşma becerisini geliştirmek isteyen ve seviye tespit sınavı ile Türkçe düzeyleri belirlenmiş ilgililer katılıyor. Haftada bir gün, perşembe günleri 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen kurs 36 ders saatinin sonunda tamamlanacak.

Diğer Etkinlikler

Dil… Düşünceye can, ruha nefes, kaleme güç verir… Kültürlere kapı açar, uzakları yakın, gönül coğrafyasını bir eder…...