×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Yunus Emre Enstitüsü ile Lefke Avrupa Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Yazıcı-dostu sürüm

Yurt dışı ve yurt içi pek çok akademik iş birliği anlaşmalarına imza atan Yunus Emre Enstitüsü ile Kıbrıs’ın köklü üniversitelerinden Lefke Avrupa Üniversitesi arasında 29 Aralık 2020 Salı günü iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversite Rektörlüğünde gerçekleştirilen protokol imza töreninde, Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen ve Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü Müdür Vekili Abdullah Aktaş hazır bulundu.

Enstitü ile Üniversite arasında, üniversitede öğrenim gören, anadili Türkçe olmayan ve Türkçe yeterliğini belgeleyemeyen öğrencilere yönelik Türkçe dersi verilmesi hususunda seferberliği yapıldı. Beş yıl süreyle geçerli olacak protokol çerçevesinde, karşılıklı anlayış ve dostluğa dayalı iş birliğinin güçlendirilmesi ve sürdürülmesi, Türkçe öğretimin yaygınlaştırılması ve ihtiyaç duyulan bütün alanlarda gereken desteğin verilmesi hedefleniyor.